SON DAKİKA

GÜNE MERHABA 21.02.2019

GÜNE MERHABA, VİDEO

BAKIŞ AÇISI 20.02.2019

BAKIŞ AÇISI, VİDEO

ANA HABER 20.02.2019

ANA HABER, VİDEO

YAŞAMI PAYLAŞMAK 20.02.2019

VİDEO, YAŞAMI PAYLAŞMAK

Bilecik heyeti, Kocaeli’nin atık tesislerini inceledi

Bu haber 08 Şubat 2018 - 11:46 'de eklendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin atık getirme merkezlerini ziyaret eden Bilecik Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin, tesisin örnek alınacak nitelikte olduğunu ifade etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin atık getirme merkezleri, il dışından gelen ziyaretçileri ağırlayarak Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. Bilecik Osmaneli Belediye başkanı Münir Şahin de beraberindeki heyetle birlikte Derince ve Körfez’de bulunan atık getirme merkezlerini ziyaret etti. Belediye Başkanı, Atık Getirme Merkezine yaptığı ziyarette görevlilerden bilgi aldı. Şahin, Atık getirme merkezleri projesinin ülkemizdeki tüm belediyelere örnek olacağını belirtti.

Derince ve Körfez ilçelerinde hizmet veren atık getirme tesislerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Şahin, böyle bir projenin ülkemizde tüm Belediyelere örnek olacağını ifade ederek, “Bu tesise imrenerek bakıyoruz. Burada gördüğümüz tesisleri örnek alarak, kendi bölgemizde de bu tesislerden kurmak için çalışmalara başlayacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinden çok memnun kaldık” dedi.

Kocaeli genelinde hali hazırda 6 adet “Atık Getirme Merkezi” faaliyet gösterdiğini ifade eden Kocaeli Belediyesi yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi’nin koordinatörlüğünde ilçe belediyeleri ile birlikte yürütülen bu proje, ülkedeki diğer belediyelere model olmakla birlikte, yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçileri de ağırladığını söylediler.