SON DAKİKA

3. DEVRE 17.12.2018

3. DEVRE, VİDEO

ANA HABER 17.12.2018

ANA HABER, VİDEO

YAŞAMI PAYLAŞMAK 17.12.2018

VİDEO, YAŞAMI PAYLAŞMAK

Darıca’da Sarıkamış şehitleri için sergi açıldı

Bu haber 17 Ocak 2018 - 12:25 'de eklendi

Prof. Dr. Bingür Sönmez’in çektiği fotoğrafların yer aldığı “Kar Çiçekleri Sarıkamış” fotoğraf sergisi Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın katılımıyla açıldı.
Dr. Bingür Sönmez’in birbirinden güzel fotoğrafları ile Sarıkamış şehitlerinin anlatıldığı serginin açılışına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılışında bir konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Vatan topraklarının Ruslardan kurtarılması adına bir çoğu donmak kaydıyla 60 000 askerimizi şehit verdiğimiz savaşlar tarih boyunca unutulmayacaktır. O kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, bu ülke için canını feda eden tüm şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatacağız. Bu anlamlı sergide bir kez daha şehitlerimizin ne kadar zorlu şartlar altında vatan savunması yaptıklarına şahit olacağız. Tüm vatandaşlarımızı sergimize davet ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatan bu tür etkinlikler önemli. Tüm vatandaşlarımızdan bu tür etkinliklere katılım bekliyoruz” diye konuştu.

Kesilen kurdele ile açılan sergi Şubat ayı sonuna kadar Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi fuaye ve sergi salonunda vatandaşların beğenisine sunulacak.