SON DAKİKA

ANA HABER 19.07.2019

ANA HABER, VİDEO

ANA HABER 18.07.2019

ANA HABER, VİDEO

ANA HABER 16.07.2019

ANA HABER, VİDEO

ANA HABER 15.07.2019

ANA HABER, VİDEO

VALİ AKSOY; 17 AĞUSTOS DEPREMİ MİLLETÇE YAŞADIĞIMIZ EN ACI FELAKETTİR

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 17:26 'de eklendi

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy; 17 Ağustos Milletçe yaşadığımız en büyük felakettir dedi.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy; 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Vali Aksoy; Mesajında şu satırlara yer verdi.
17 Ağustos 1999 günü meydana gelen, birlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.
Geride yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, vatandaşımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarih olmuştur.
Yaşanan bu felaketin ardından halkımız örnek bir dayanışma ruhu ile elindeki tüm imkânları harekete geçirerek, büyük bir fedakârlıkla ihtiyaç içindeki vatandaşlarımıza yardım elini uzatmıştır.
Devletimiz de milletimiz ile el ele vererek, yaraların sarılması ve yeniden yapılanma çalışmaları için yoğun bir çaba göstermiştir. Sergilenen bu dayanışma ve fedakârlık bilinci, millet olarak acılı günlerimizdeki en büyük tesellimiz olmaktadır.
Devletimiz, afetlerin yıkıcı zararlarını en aza indirebilmek, engellenemeyen zarar ve kayıpların oluşturacağı yaraları ise en kısa sürede sarabilmek amacıyla gerekli tüm önlemleri almış ve almaya devam etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle; böyle bir felaketin ve acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.