41 Genç 41 Gelecek Projesi 4. dönemi düzenlenen toplantı ile başladı « TV41

SON DAKİKA

41 Genç 41 Gelecek Projesi 4. dönemi düzenlenen toplantı ile başladı

Bu haber 10 Şubat 2018 - 11:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘41 Genç 41 Gelecek Projesi Liderlik Eğitimi’nde 4.dönemin başlangıcı Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve ilçedeki eğitimcilerle birlikte verildi.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in gençlere yönelik eğitim projesi 41 Genç 41 Gelecek Projesi Liderlik Eğitimi Projesi’nde 4.dönem başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliğinde düzenlenen 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi toplantısı düzenlendi. İlçede bulunan okul müdürleri ve rehber öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra eğitimciler ve belediye başkan yardımcısı Sadık Albayrak katıldı.

41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’nde 3 dönemin ardından yeni dönem için katılımcı öğrencilerin belirlenmesi için mülakatların da başladığını dile getiren Başkan Köşker, “Bugün burada bir arada olmamızda ki gaye Gebze’mize yeni bir sinerji, heyecan katmak, Gebze’yi yaşanılabilir bir kent yapmak. Bu sebeple Gebze’nin Kocaeli’nin en büyük ilçesi olmasının yanı sıra eğitim alnında da en ön sıraları almalı. Bunu da birlikte başaracağımıza inanıyoruz. Biz Gebze Belediyesi olarak eğitime her anlamada destek veriyoruz. Çocuklarımız bizlerin yarınları ve onların en iyi şekilde yetiştirilmesi bizlerin en öncelikli görevlerinde biri. Gebze Belediyesi olarak oluşturduğumuz Anaokulu Üniversitemiz, Güzel Gelecek Akdemimiz ve 41 Genç 41 Gelecek projemizle çocuklarımızın küçük yaştan itibaren eğitimlerinde yardımcı olmayı hedefliyoruz” dedi.

Proje kapsamında öğretmenlere de çok büyük görevler düştüğünü belirten Başkan Köşker, “Bu projeler kapsamında ve iş hayatının önemli isimleri ile bir araya getiriyoruz. Onların deneyimlerinden faydalanmalarını sağlıyor ve kendi yollarını çizmeleri noktasında yardımcı oluyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinde siz değerli öğretmenlerimize de çok büyük görevler düşüyor. Gebze’nin çok daha iyi yerlere gelmesi gençlerimiz en iyi şekilde yetiştirmemizle mümkün ve ben bunu birlikte başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.