Başkan Doğan, Bakan Aşkın Bak’a gençlik projelerini anlattı « TV41

SON DAKİKA

Başkan Doğan, Bakan Aşkın Bak’a gençlik projelerini anlattı

Bu haber 16 Ocak 2018 - 13:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, Gençlik Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’a belediyenin vizyon projelerinden Genç Girişimciler Merkezi ile 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezini anlattı.
Bir dizi program için İzmit’e gelen Gençlik Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile bir araya gelen Başkan Doğan, hayata geçirdikleri gençlik projelerini anlatarak gençlerin ilgi ve memnuniyetleri konusunda bilgi verdi. Gençlik Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın büyük bir ilgiyle dinlediği Başkan Doğan “Artık alın terinin yerini akıl terine bıraktığı bir dönemdeyiz. İzmit Belediyesi olarak Türkiye’de ilk kez bir belediye olarak 3 D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ni açtık. Burada gençlerimiz hem tasarım becerilerini geliştiriyor hem de tasarladıklarını hayata geçirme imkânı bulabiliyor. 2015 yılında hizmete açtığımız merkezi başta öğrenciler olmak üzere 20 binden fazla kişi ziyaret etti. Bu tür merkezlerin sayısının arttırılması, daha donanımlı gençlerin yetişip ülkeler yarışında ülkemize önemli avantajlar sağlayacaktır” dedi.

Genç Girişimciler Merkezi hakkında da Bakan Osman Aşkın Bak’a bilgi veren Başkan Doğan “Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan merkezimiz kendi şirketini kuran gençlerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı, içerisinde 8 adet ofis, toplantı, eğitim ve bekleme salonu, sekretarya ve arşiv odası bulunan bir yerdir. Ücretsiz olan merkezimizde üniversite çağındaki gençlerimizi girişimcilik eğitimleriyle destekliyoruz. Onların ileride büyük markalar oluşturmaları için gerekli temelleri atmalarına yardım ediyoruz. Yurdun dört bir yanından binlerce kişinin görmeye geldiği Genç Girişimciler Merkezi’miz model olmaktadır” şeklinde konuştu.

Gençlik Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da Doğan’ı projeleri için tebrik etti.