Başkan Doğan Kentsel Tasarım Seminerine katıldı « TV41

SON DAKİKA

Bir kentin su ihtiyacını karşılıyordu, artık ormanın içinde kaldı

FOTO GALERİ, KÜLTÜR SANAT, VİDEO, YEREL HABERLER

Başkan Doğan Kentsel Tasarım Seminerine katıldı

Bu haber 14 Şubat 2018 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Kentsel Tasarım Semineri’ne katıldı.

Ankara’da gerçekleştirilen seminere Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yurdun dört bir yanından çok sayıda belediye başkanları, müsteşarlar ile bakanlık bürokratları katıldı. İzmit Belediye Başkanı Doğan, başkan yardımcısı Serkan Yeğnidemir, Etüt Proje Müdürü Nilgün Sağıroğlu ve teknik personel ile birlikte katıldığı seminerde önemli temaslarda bulundu.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Başkanı Doğan, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hazırlanan ‘Kentsel Tasarım Rehberi’ projesinin tanıtımına katıldık. Bakanımız da toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Şehirlere anlam ve kimlik kazandırmayı, şehirlerimizin yaşam kalitelerini, estetik ve sanat değerlerini yükseltmeyi amaçlayan rehberin şehrimizin için de büyük önemi var. Ülkemizin ve şehrimizin geleceği için çok verimli bir toplantı oldu” dedi.

Başkan Doğan, seminer sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile de bir araya gelerek şehir planlamasıyla ilgili görüşmeler gerçekleştirdi. Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesiyle ilgili de istişarelerde bulunan Başkan Doğan, projenin son durumu hakkında Bakan Özhaseki’ye bilgi verdi.

Nevzat Doğan, temasları sırasında Ankara Valisi Ercan Topaca’yı da ziyaret ederek hasret giderdi. İzmit üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiren ikili eski günleri yad etti. Topaca’ya ev sahipliği ve güzel sohbeti için teşekkür eden Doğan “ Kocaeli’nde görev süresince şehrimize ve belediye çalışmalarımıza yaptığı katkılarla her zaman saygı ve şükranla hatırladığımız Ankara ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik” şeklinde konuştu. Başkan Doğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Topaca da İzmitlilere selam ve sevgilerini gönderdi.