Başkan Karaosmanoğlu sanayicilere dünyaya açılmalarını önerdi « TV41

SON DAKİKA

Başkan Karaosmanoğlu sanayicilere dünyaya açılmalarını önerdi

Bu haber 17 Şubat 2018 - 12:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmit Genç İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şehrimizin sanayicisinin ve ticarette söz sahibi olanların dünyaya daha çok açılmasını istiyor ve önemsiyorum” dedi.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Genç İş Adamları Derneği (İZGİAD) Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetiminin davetlisi olarak bir otelde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Oldukça samimi ve verimli geçen görüşmede önemli istişareler gerçekleşen toplantıda konuşan İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya, “Bu aziz toprakların çok büyük genç enerjisi var. Bunu nasıl sinerjiye çevirebiliriz bunun çabası içerisindeyiz. Biliyoruz ki ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizin Afrin operasyonu sürüyor. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları istiklalimiz için istiklal savaşında büyük bir mücadele ortaya koydular. Şimdi de ülkemiz istikbali için çok önemli bir mücadele veriliyor. Allah askerlerimizi korusun ve yardım etsin. Terörle mücadelede ve özellikle Afrin’de şehit olan Mehmetçiklerimize de bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’ün de hazır bulunduğu birliktelikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye’nin her geçen gün geliştiğini vurgulayarak, “Her gün gelişen Türkiye eğitimden sağlığa, kültürel gelişmişlikten ulaşıma her alanda aşama kat ediyor. Ekonomi ve dışa bağımlılıktan uzaklaşan, ihracat kalemlerinin çoğalmasıyla tüm dünyaya açılan bir anlayışla Türkiye iyi bir noktaya geldi. Bu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde, şehrimizin sanayicisinin ve ticarette söz sahibi olanların dünyaya daha çok açılmasını istiyor ve önemsiyorum. Ülkemizde ticaretin ve yatırımın önü açıktır. Siz değerli Genç İş İnsanlarına tavsiyem kendi çevrenizle yetinmeyin. Açılın ve ülkemizin üretim kapasitesi ile yeteneklerini dünya pazarlarına sunun” diye konuştu.

İş dünyasına ait derneklerin kendi üyelerinin ufkunu açmak ve yeni pazarları bulmasında onlara öncülük etmesinin önemine dikkat çeken Karaosmanoğlu, “Tüm dünya coğrafyalarına açılmamız gerekmektedir. Bizim atalarımız büyük medeniyetler kurdular ve farklı coğrafyalara da bu medeniyeti taşıdılar. Bakınız ecdadımız bunu yaparken de hiçbir zaman sömürgeci bir yaklaşımda olmadı. Geçmişten gelen bu azim ve kararlık özelliğimiz her alanda bizlere örnek olmalıdır. Bugün savunma sanayisinde millileşme oranımızın artması terörle mücadele de ülkemize çok büyük katkı sağlamaktadır. Kurulan ve üstümüze salınan terör örgütlerine gereken cevabı bu şekilde daha net biçimde sınırlarımız içinde veya dışında veriyoruz. Ülke olarak güvenliğimizi ve tedbirimizi almak zorundayız” şeklinde konuştu.

“15 Temmuz, ülkemizi işgale hazırlananların en büyük planlarından biriydi” hatırlatması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türkiye üzerinde planları olanlar Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimizden ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz’in gerçek askerlerinin yanı sıra Emniyet teşkilatımızdan gereken cevabı aldılar. Ancak Batının İslam coğrafyasında zemin hazırladığı zulümleri ve insanlık dramlarını hepimiz görüyor, şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantı, Kocaeli’yi yakından ilgilendiren konularda yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.