Başkan Karaosmanoğlu’ndan TÜGVA’ya ziyaret « TV41

SON DAKİKA

Bir kentin su ihtiyacını karşılıyordu, artık ormanın içinde kaldı

FOTO GALERİ, KÜLTÜR SANAT, VİDEO, YEREL HABERLER

Başkan Karaosmanoğlu’ndan TÜGVA’ya ziyaret

Bu haber 09 Şubat 2018 - 13:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Muhammed Hanefi ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilcisi Muhammed Hanefi ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. TÜGVA Kocaeli Temsilcisi Muhammed Hanefi, Başkan Karaosmanoğlu’na çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Çalışmalarında TÜGVA üyelerine başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler yönü Hak ve adalet olan bir ümmetin mensubu olarak, hayırda yarışmaya devam edeceğiz. Gençlik için projeler üretmeye ve onları her alanda Büyükşehir olarak desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin destekçisi olduğunun altını çizen Karaosmanoğlu, “2015 yılında açtığımız Kocaeli Bilim Merkezi’nde hem gençlerimize tecrübe ederek öğrenme fırsatı sunduk, hem de yerli bilimsel düzenekler üretmeye başlayarak, bilgi ve bilginin araçlarını üretmede yeni bir model geliştirdik. Kocaeli Bilişim Vadisi, Türkiye’nin zamanı yakalama çabalarında bir model olarak Allah’ın izniyle yakın zamanda hizmete girecek. Hayırda yarışma misyonumuzu daha da güçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Gençler için önemli bir proje olan Klavuz Gençlik’i hayata geçirdiklerini ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bilgisayar okuryazarlığından, başarıyı teşvik programlarına, modern ve millî değerlerin kökleştirilmesinden bilgiyi üretme ve geliştirmeye, gençlerin sosyolojik varlığını güçlendirmekten müzik ve spor kabiliyetlerinin geliştirilmesine, okulda verilen derslerin takviye edilmesinden anne baba ve çevre ilişkilerine kadar birçok başlık altında, onlarca çalışma yapıyoruz. Hedefimiz, ahlaklı ve inançlı, bilgili ve başarılı, sporla, bilimle ve sanatla ilgilenen gençlerle, şehrimizin, ülkemizin ve dünyanın geleceğine katkı sunacak gençler. Nasıl bir toplumsal doku, nasıl bir gençlik politikası, nasıl bir uygulama, nasıl genç bir dil inşa etme konularını siz gençlik STK’ları ile birlikte herkesin kolaylıkla anlayacağı ve uygulayacağı formüllere dönüştürmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.