Bilgievi öğrencileri 1 Mart vapur faciasını unutmadı « TV41

SON DAKİKA

Bilgievi öğrencileri 1 Mart vapur faciasını unutmadı

Bu haber 02 Mart 2018 - 9:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karamürsel Alp Bilgievi öğrencileri, 1 Mart Üsküdar Vapur Faciasının yıldönümünü unutmadı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan Karamürsel Alp Bilgievi öğrencileri, 1 Mart Üsküdar Vapur Faciasının yıldönümünü unutmadı. Facianın 60. yıldönümünde Karamürsel sahilinde buluşan öğrenciler, bir dakikalık saygı duruşunun ardından, üzerlerinde kazada hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu kağıttan gemileri denize bıraktı.

Bilgievi eğitmenleri 1 Mart Vapur Faciasının yıldönümü nedeniyle öğrencilerine bilgilendirme yaptı. Faciada 76’sı öğrenci 272 kişinin hayatını kaybettiği ve bu olayın 17 Ağustos depremi gibi kenti derinden etkilediği kaydedildi.

Bilgievinin duyarlı öğrencileri, bu yıl kendilerinin de faciada hayatlarını kaybedenler için bir anma töreni düzenlemek istediklerini kaydetti. Öğrencilerinden gelen bu anlamlı talebi memnuniyetle karşılayan eğitmenler, anma töreni için hazırlık yaptı. Öğrenciler anma töreni için elleriyle kağıttan gemiler yaptı ve üzerlerine faciada hayatlarını kaybedenlerin isimlerini yazdı.

1 Mart günü Karamürsel sahilinde buluşan Karamürsel Alp Bilgievi öğrencileri ilk olarak faciada hayatlarını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından yaptıkları kağıttan gemileri denize bıraktı. Oldukça duygulanan öğrenciler hayatlarını kaybedenler için dualar etti.