Bu kuleler afetlerde haberleşmeyi sağlayacak « TV41

SON DAKİKA

Bir kentin su ihtiyacını karşılıyordu, artık ormanın içinde kaldı

FOTO GALERİ, KÜLTÜR SANAT, VİDEO, YEREL HABERLER

Bu kuleler afetlerde haberleşmeyi sağlayacak

Bu haber 23 Ocak 2018 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarında da kullanılacak Acil Durum Telsiz Ağını oluşturan 11 kulenin inşası tamamlandı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarında yaşanabilecek olası iletişim sorunlarını çözecek Kocaeli’nin tümünü kapsayan kesintisiz telsiz ağı kuruyor. 11 noktada kurulan telsiz kule istasyonları ile hem normal zamanlarda hem de acil durumlarda kurumlar arası iletişim kurulması sağlanacak. Proje kapsamda yapılan çalışmalarda 11 kulenin inşası tamamlandı. Ekipler son olarak kulelerin telsiz haberleşme cihazlarını kuruyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 buçuk milyon yatırımla faaliyete geçirilecek olan Acil Durum Telsiz Ağı Sistemi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin birimleri tarafından normal zamanlarda vatandaşa daha kaliteli bir hizmet için kullanılıyor olacak. Telsiz Ağı sistemi deprem, yangın, terör saldırısı, savaş ve diğer afet durumlarında AFAD, Polis, Jandarma ve diğer ordu birimleri tarafından kullanılacak. Diğer devlet kurumları ise Büyükşehir’in Telsiz Ağı sistemini kullanabilmesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun görüldüğünde mümkün olabilecek. Yeni yapılan kuleler 50 metre boyunda inşa ediliyor.