Büyükşehir Belediyesi okuma yazma seferberliğinde eğitimlere başladı « TV41

SON DAKİKA

Büyükşehir Belediyesi okuma yazma seferberliğinde eğitimlere başladı

Bu haber 09 Mart 2018 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yakın zamanda Türkiye genelinde başlatılan ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ne destek vermek amacıyla eğitimlere başladı.
Türkiye genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın girişimleriyle başlatılan ‘Okuma-Yazma Seferberliği’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de elini taşın altına koydu. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı eğitim birimlerini harekete geçirdi. Bu kapsamda Bilgievleri başta olmak üzere kurs merkezlerinde okuma ve yazma eğitimleri başladı.

Eğitimlere özellikle kadınlar ilgi gösteriyor. Serdar Bilgievi’ne gelen kadınlar okuma yazma derslerine başladı. Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinin girdiği derslere, bugüne kadar hiç okula gitmemiş ya da çeşitli zorluklardan dolayı okuyamamış kadınlar katıldı. Yaşları 20 ile 65 yaş arasında değişen ve ilk kez sıralara oturan kadınların okuma isteği ve derslere olan ilgisi büyük takdir topladı.

Okuma yazma seferberliğinin kendilerini çok mutlu ettiğini ve hemen Büyükşehir’in açtığı kurslara yazıldıklarını anlatan kadınlar, “Evet okuyamadık. Ama bu böyle gitmezdi. Kimsenin yanında bu nedenle artık mahcup olmak istemiyoruz. Okuma yazma seferberliği başlatan Cumhurbaşkanımızın eşi Emine hanıma ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Okur Yazarlık seferberliği için başvurular ise devam ediyor. Başvurular, Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri, KO-MEK merkezleri, Akademi Lise ve okul müdürlüklerinden alınıyor. Okuma yazma öğrenen kursiyerlere okur – yazar belgesi verilecek.