Geleceğin karikatüristleri Kocaeli’de eğitim alıyor « TV41

SON DAKİKA

Geleceğin karikatüristleri Kocaeli’de eğitim alıyor

Bu haber 21 Şubat 2018 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karikatür Okulu’nda 55 gence ücretsiz olarak verilen dersler devam ediyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında düzenlenen ‘Kitap ve Medeniyet’ temalı 1. Uluslararası Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması kapsamında, Kocaeli’de karikatüre ilgi duyan gençlere ücretsiz eğitim veriliyor. Karikatürist Ahmet Altay tarafından verilen eğitimlerde gençlerin kendilerini çizgilerle ifade etmelerine olanak sağlamak, karikatür sanatının inceliklerini öğretmen amaçlanıyor.

7-23 yaş aralığındaki 220 kişinin başvurduğu Karikatür Okulunda yetenek sınavı ile seçilen 7-11 yaş grubunda 30, 12-23 yaş grubunda 25 olmak üzere toplam 55 kişi eğitim görüyor. Karikatür Okulu’na giriş, karikatür sanatına giriş, karikatür çizim teknikleri ve sosyal medyada karikatür konu başlıklarının işlendiği eğitimlerde, merakı olan yetenekli gençler karikatüre dair tüm incelikleri öğreniyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması’nın konusu ise “Çocuk ve Dijital Bağımlılık” olarak belirlendi. Yarışmanın son katılım tarihi ise 2 Nisan 2018 Pazartesi olduğu kaydedildi. Yarışmanın