Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir” « TV41

SON DAKİKA

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir”

Bu haber 20 Ocak 2018 - 11:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir” dediGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Öğrenci Meclisi Kurultayı’nın ikinci gününe katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir” dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Öğrenci Meclisi Kurultayı’nın ikinci gününe katıldı. Başiskele’de bir otelde gerçekleştirilen kurultayda Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Kocaeli milletvekilleri ve çok sayıda öğrenci de yer aldı.

“İmam hatipler sadece imam yetiştirmek için değil, manevi değerlere sahip, geçmişini bilen, teknolojiyi anlayan, teknolojiyi de takip eden gençler yetiştirmek için”

Programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Yazılım, yapay zeka bu bilgilere sahip olacaksın bakın sayın bakanımız anlattı sadece Kur’an okur, işte şunu yapar diye bir değerlendirme yapıldı. Şimdi imam hatip kökenli olup mühendis de var, doktor da var, hukukçu da var, yazılım mühendisi de var. Her noktada var. Demek ki imam hatipler sadece imam yetiştirmek için değil manevi değerlere sahip, geçmişini bilen, teknolojiyi anlayan, teknolojiyi de takip eden gençler yetiştirmek için. Şimdi tabi Sayın Cumhurbaşkanımız siyasetten daha önce sizin bulunduğunuz yerdeydi. Bir imam hatipli gençlik kolları başkanlığı yaptı. Sonra ilçe başkanlığı, il başkanlığı, belediye başkanlığı, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı. Buralara nasıl geldi” dedi.

“Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir”

“Sporu eve geldiğimiz zaman da ihmal etmeyelim” diyen Bakan Bak, “İçimizden Avrupa, dünya şampiyonları da çıkmalı. Ülkemizin bayrağını göklere çektirecek Avrupa ve dünya şampiyonları çıkmalı. Geleneksel sporlarımızı da geliştirmeliyiz. Sonuç olarak yükümüz ağır. Kendinizi çok iyi yetiştirmeniz lazım. Birde sporun size kazandıracağı özellikler var gelelim spor ve gençlikle beraber önemsediğimiz bir konu olan uyuşturucuya. Toplum içerisinde sorumluluk almamız lazım. Gençlerin şu anda toplumumuzu tehdit eden en önemli konulardan birisi uyuşturucu. Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadeleye eş değerdir. Arkadaşlarınıza sarılacaksınız destek olacaksınız, onları yalnızlığa bırakmayacaksınız. Bir insan uyuşturucuya ne zaman alışır yalnız kaldığı zaman onlara siz arkadaşları olarak destek olacaksınız. Kötü alışkanlıkları edinebilecekleri ortamlara gitmelerini engelleyeceksiniz, beraber olacaksınız. Sarılacaksınız ve yanınızda götüreceksiniz. Futbol sahalarına götüreceksiniz, spor tesislerine götüreceksiniz, kütüphanelere götüreceksiniz, sanat evlerine götüreceksiniz. Şu internet bağımlılığından da kurtulacağız. Biz onun esiri olmayacağız, biz onu esir edeceğiz, biz onu kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından 2 gün süren kurultay sona erdi.