Hayvan Koruma Görevlisi eğitimi başlıyor « TV41

SON DAKİKA

Hayvan Koruma Görevlisi eğitimi başlıyor

Bu haber 07 Şubat 2018 - 10:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘2018 Yılı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitim Programı’ düzenlenecek.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ‘2018 Yılı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitim Programı’ düzenlenecek. Eğitim programı 15-16 Şubat 2018 tarihleri arasında İzmit Fuar içinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezinde düzenlenecek. Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar 2 adet fotoğraf, ikametgah belgesi ve başvuru dilekçeleriyle müracaat edebilecek. Vatandaşlar istenilen belgelerle Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasına, Veteriner Şube Müdürlüğüne, İlçe Belediyelerine ve kurs günü eğitimin yapıldığı Sivil Toplum Merkezi’ndeki ilgili görevlilere başvuru yapabilecek. Eğitim sonunda katılımcılara ‘Hayvan Koruma Görevlisi Kartı’ verilecek.

‘2018 Yılı Hayvan Koruma Görevlisi Eğitim Programı’nda alanında uzman isimler eğitim verecek. Eğitim programında Büyükşehir Veteriner Şube Müdürü Veteriner Hekim M. Feyzi Karabıyık, Kocaeli Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden Bülent Dağdeviren, Derince Belediyesi’nden Veteriner Hekim Deniz Yayla, Körfez Belediyesi’nden Veteriner Hekim Arzu Demirhan Ergeç, Veteriner Hekimler Koray Özgür, Fatma Deger ve İbrahim Şuler sunum gerçekleştirilecek.

15-16 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan eğitim programında hayvan sağlığı ve bakımıyla ilgili teorik, tıbbı ve pratik olarak çeşitli konularda eğitimler verilecek. Ayrıca eğitimlerde hayvan haklarında, hayvanlarda aşılama ve hastalıklara kadar geniş bir yelpazede konular işlenecek.

Eğitimlerden sonra programa katılacak olan hayvan severlere, Orman ve Su İşleri Bakanlığından onaylı ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kartı’ verilecek.