İLİM YAYMA CEMİYETİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI BİLAL ERDOĞAN, KOCAELİ’DE « TV41

SON DAKİKA

İLİM YAYMA CEMİYETİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI BİLAL ERDOĞAN, KOCAELİ’DE

Bu haber 18 Ocak 2018 - 14:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, “Ümmet ne kadar karmaşa içerisinde olursa, İsrail’in o kadar güvende olacağını düşünen bir zihniyet ile karşı karşıyayız” dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Öğrenci meclisi Kurultayı’na katıldı. Kurultayda konuşan Bilal Erdoğan, gençlere önemli mesajlar verdi. Bugün ülkemizin kimisine göre kuşatma altında, kimisine göre çevreleme ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Erdoğan, “Ülkemize doğrudan kast edilmese bile bulunduğumuz coğrafyanın şartları içinden geldiğimiz tarihi derinlik bizi böylesi hayati dönemeçler ile yüz yüze bırakıyor. Bölgemizde devletler parçalanmak isteniyor, yeni federatif yapılanmalar oluşturulmaya çalışıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası düzende kurulan sınırlar tartışılır hale getirilmeye çalışılıyor. Bu kardeşlik iklimini yaşayamadığımız yaşatamadığımız bu dönemeçte, bu coğrafya da son günlerde yaşananlar ile baktığımız zaman İsrail’in güvenliğine yönelik bir örgütlenme oluşturulduğunu görüyoruz. Ancak İsrail’in güvenliğinden anladıkları, İsrail’in çevresindekiler ile barış içerisinde, eşit şartlarda değil, İslam ülkelerinin istikrarsızlaştırması. Yani ümmet ne kadar karmaşa içerisinde olursa, İsrail’in o kadar güvende olacağını düşünen bir zihniyet ile karşı karşıyayız” dedi.

Alfabe uyarısı

“Güneyimizdeki terör devleti de, Kudüs’ün başkent olarak tanınma girişimi de, dinimizi, İslam ülkelerini ve Türkiye’yi kuşatma operasyonunu bir parçasıdır” diyen Erdoğan, “Maalesef şu anda müttefiklerimiz ile neredeyse savaş içine sokulmaya çalışıyoruz. Eskiden müttefiklerine toz kondurmayan, eleştirmeyen bir Türkiye vardı. Biz buna alışarak büyüdük. Sizler bunu görmediniz bile. Bizim alfabemizin bu kadar hızlı değiştirilmesinin en önemli maksadı geçmiş ile olan bağımızı en hızlı şekilde kesmekti. Ama bugün imam hatipli kardeşlerim Osmanlı Türkçesi’ni de öğreniyorlar. Böylece geçmiş ile olan bağımız güçlü bir şekilde tesis edilmiş olacak. Bu gericilik değil. Gericilik insanları görünüşlerine göre inanışlarına göre yargılamaktır” dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyelerine günü anlam ve önemini belirten hediyeler verdi.