İzmit Akademi Lise eğitmenleri, Yazar Ömer Tuğrul İnançer ile buluştu « TV41

SON DAKİKA

İzmit Akademi Lise eğitmenleri, Yazar Ömer Tuğrul İnançer ile buluştu

Bu haber 24 Şubat 2018 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmit Akademi Lise eğitmenleri, Yazar Ömer Tuğrul İnançer tarafından gerçekleştirilen “Aile” konulu söyleşide bilinçlendirildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren İzmit Akademi Lise eğitmenleri, Yazar Ömer Tuğrul İnançer ile buluşturdu. İzmit Akademi Lise Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sohbete eğitmenler yoğun ilgi gösterdi. Ömer Tuğrul İnançer, söyleşide sevginin önemine dikkat çekerek, “Birbirimizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız hükmüne göre birbirimizi sevmeliyiz. Lakin, bir takım insanlar var” dedi.

Çocuğun daha doğar doğmaz ailede dedeye, halaya, amcaya benzetildiğini söyleyen Yazar Tuğrul İnançer, “Aslında herkes kendine benzer. Niye ille birine benzetmeye çalışıyoruz. Çocuk biraz büyür bu defa da o bilindik, ’Anneni mi babanı mı daha çok seviyorsun’ sorusuna maruz kalır. O yavru sevgi tercihi mecburiyetinde kalıyor. Anne baba birbirine tercih edilir mi? Sevginin birbirine tercih edilmeyecek bir şey olduğunu bilmeliyiz” diye konuştu.

İnançer, söyleşinin sonunda kendisini İzmit Akademi Lise eğitmenleriyle buluşturduğu için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na teşekkür etti.