Kocaeli Başbakan Yardımcısı Işık: Bu Mücadeleyi Sonuna Kadar Sürdüreceğiz « TV41

SON DAKİKA

Bir kentin su ihtiyacını karşılıyordu, artık ormanın içinde kaldı

FOTO GALERİ, KÜLTÜR SANAT, VİDEO, YEREL HABERLER

Kocaeli Başbakan Yardımcısı Işık: Bu Mücadeleyi Sonuna Kadar Sürdüreceğiz

Bu haber 04 Mart 2018 - 16:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Işık: Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğizBAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, Zeytin Dalı Harekatı yla bölgede terörist yapının hakimiyet kurmasını engelleyecek adımın hiç tereddüt edilmeden atıldığını belirterek,

Başbakan Yardımcısı Işık: Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz

BAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, Zeytin Dalı Harekatı’yla bölgede terörist yapının hakimiyet kurmasını engelleyecek adımın hiç tereddüt edilmeden atıldığını belirterek, “Şehit veriyoruz. Kolay değil, ateş düştüğü yeri yakıyor ama şehitlerimiz bizim ebedi varlığımızın teminatıdır. Allah gani gani rahmet eylesin hepsine. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Türkiye gücünü arttırarak yoluna devam edecek” dedi.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan bir otelde düzenlenen Ak Parti Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Türkiye’nin ekonomide 2002 yılından bugüne kadar 4 kat büyüdüğünü belirterek, “236 milyar dolarlık milli gelir bugün 900 milyar dolar seviyesine geldi. Bir darbe teşebbüsünü geçirmiş her şey ne olacak diye endişeyle bakılan bir dönemde dahi 2017 de 3’ncü çeyrekte yüzde 11.1 yılın tamamında yüzde 7 büyümeyi yakalamış bir Türkiye olarak yoluna devam ediyor. Ekonomide hangi göstergelere bakarsanız bakın Allah’a hamdolsun Türkiye dünyada kendisiyle rekabet eden ülkelere daha gıptayla baktıracak bir performansı ortaya koyuyor. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye ile ilgili felaket senaryosu yazanların her zaman olduğu gibi yine hayal kırıklığına uğradığını bir kez daha gördük. Türkiye ekonomisi sağlam bir şekilde yoluna devam ediyor” dedi.

Türkiye’nin bölgedeki önemine değinen Işık, “Türkiye daha düne kadar dış politikada kendisine biçilen elbiseyi giymek zorunda olan bir ülkeydi. Kendisine verilen rolü oynamak zorunda olan bir ülkeydi. Bırakın küresel gelişmeleri, bölgesel gelişmelerde dahi Türkiye ne der diye kimsenin baktığı yoktu. Aksine Türkiye, ABD, Rusya, Birleşmiş Milletler’in üyesi ne der, bu ne der? diye bakardı. Bugün Allah’a hamdolsun artık herkes Türkiye ne der, Recep Tayyip Erdoğan ne der? bu noktaya geldik. Artık bu bölgede Türkiye’ye rağmen bir yeni oldu bitti yapılması mümkün değil” diye konuştu.

Işık, Türkiye’nin gücünü arttırarak yoluna devam edeceğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bugün artık Türkiye bölgedeki gelişmelere aman bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla bakmıyor. Suriye’deki gelişmeler, önce Fırat Kalkanı harekatıyla bölgemiz istikrarının tehdidi altına gelecek gelişmeleri ortadan kaldıracak harekatı yaptı. Şimdi de Zeytin Dalı Harekatı’yla bölgede terörist yapının hakimiyet kurmasını engelleyecek adımı hiç tereddüt etmeden adımı attı. Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye bölgenin huzurunu, istikrarını da kendi milli çıkarlarını hesap ederek gerektiğinde gereken adımları atma kudretine ve kabiliyetine sahip bir ülkedir. Bunu Zeytin Dalı Harekatı’yla herkes görmüş oldu. Şehit veriyoruz. Dün 8 şehidimiz vardı. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Bende Kastamonu’daki şehidimizin uğurlama törenine katıldım. Bütün şehit ailelerimize şahsım hükümetimiz ve milletimiz adına başsağlığı diliyorum. Kolay değil, ateş düştüğü yeri yakıyor ama şehitlerimiz bizim ebedi varlığımızın teminatıdır. Allah gani gani rahmet eylesin hepsine. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Türkiye gücünü arttırarak yoluna devam edecek”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise, Karabük’te Afrin’de şehit olan astsubay Ömer Bilal Akpınar’ın ailesine yaptığı ziyaretten bahsederek, “Bu vatan için, bu bayrak ve millet için canını feda edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimiz var ama başka olay da yaşıyoruz. Ben dün Karabük’teydim. Şehidimizin evine gittim. Babası İsmail ve annesi Ülkü hanıma taziyeye gittik. Halimizden utandığımızı ifade etmek isterim. Onların metaneti, onların bu ülke için fedakarlıklarını ortaya koyduklarını görünce bizim ne kadar büyük bir devlet, ne kadar büyük millet olduğumuzu ortaya koyan bir tablo vardı. Dolayısıyla 50 bin kişinin kaldırdığı cenazenin millet olarak da ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha ortaya koydular” dedi.