Kocaeli’de ihtiyaç sahiplerine 342 bin 964 öğün sıcak yemek dağıtıldı « TV41

SON DAKİKA

Bir kentin su ihtiyacını karşılıyordu, artık ormanın içinde kaldı

FOTO GALERİ, KÜLTÜR SANAT, VİDEO, YEREL HABERLER

Kocaeli’de ihtiyaç sahiplerine 342 bin 964 öğün sıcak yemek dağıtıldı

Bu haber 06 Mart 2018 - 15:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Darıca Yaşlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğini makamında ağırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gariplere ve yaşlılara verilen hizmetlerin yanı sıra sağlık medikal yardımların öneminden bahsetti.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca Yaşlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kudret Sekban ile yönetimini makamında ağırladı. Birliktelikte gariplere ve yaşlılara verilen sıcak yemeğin yanı sıra sağlık medikal yardımının öneminden bahseden Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal hizmetler noktasında çok titiz çalışıyoruz. Gariplerimize ve yaşlılarımıza sahip çıkıyor, 2017 yılında 342 bin 964 sıcak yemeği kendilerine ulaştırdık” dedi.

Hayırda yarışan sivil toplum kuruluşlarını da desteklediklerini ifade eden Karaosmanoğlu, “Bu anlayışımızdan asla taviz vermeden çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Ülkemiz sınırları içinde ve dışında bizden yardım bekleyen her mazluma el uzatmalıyız. Biz devlet ve millet olarak her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk. Bu duruşumuzdan da asla taviz vermeyeceğiz. Bu tarihimizin bize yüklediği büyük bir sorumluluktur” diye konuştu.

Kızılay teşkilatı başta olmak üzere birçok STK’nın Arakan’dan Suriye’ye, Somali’den çok uzak diyarlara kadar yardım elini uzattığını vurgulayan Karaosmanoğlu, “Çok cömert bir milletin temsilcileriyiz. İnşallah sonsuza dek böyle olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de kentimizde gariplerimize, ihtiyaç sahiplerine ve mazlumlara duyarsız kalmıyoruz. Sıcak yemek ihtiyacına dönük çalışmalarımız sürerken, vatandaşımıza sağlık medikal yardımı gerçekleştirdik” açıklamasını yaptı.

Dernek Başkanı Kudret Sekban ise Büyükşehir Belediyesinin yaşlılara dönük hizmetlerinden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek, ortak projelerde birlikte hareket etme önerisini dile getirdi. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.