Kocaelili çocuklardan Zeytindalı’na anlamlı destek « TV41

SON DAKİKA

Kocaelili çocuklardan Zeytindalı’na anlamlı destek

Bu haber 24 Ocak 2018 - 13:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaelili çocuklar Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçik’e destek olmak için ahşaptan uçaklar yaptılar.
Kocaeli’de çocuklardan Afrin’de huzur ve güvenliği sağlamak üzere operasyon düzenleyen Mehmetçik’e anlamlı bir destek geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Mehmet Ali Kağıtçı Kağıt Müzesi Ahşap Atölyesi’nde yarıyıl tatillerini değerlendiren küçük çocuklar ahşaptan maketler yaptılar.

Sınır ötesinde Afrin’de TSK’nın terör örgütüne karşı yürüttüğü harekat devam ederken yurt içinden de destekler eksilmiyor. Kahraman Mehmetçiği her an hatırlayan ana babalar dualarını esirgemezken küçük çocuklar da kendilerince asker abilerine moral oluyorlar. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Seka Mehmet Ali Kağıtçı Kağıt Müzesi Ahşap Atölyesi’ndeki yaklaşık 10 öğrenci maket çalışması yaptı.

Uçak maketi üzerinde çalışan çocuklar, maketlerinin kanadına Türkiye, kuyruk kısmına da Zeytindalı yazarak Afrin semalarında uçuş yapan kahraman pilotlara gönderme yaptılar. Maket parçalarını dikkatli bir şekilde kesen çocuklar, parçaları bir araya getirerek uçak maketi oluşturdular. Maketleri yaparken çok heyecanlandıklarını belirten çocuklar Mehmetçik’in her zaman yanında olduklarını, Zeytindalı operasyonunu başarıyla tamamlayacaklarına inandıklarını belirttiler.