Kocaeli’nin misafirhanesi tüm vatandaşlara hizmet veriyor « TV41

SON DAKİKA

Bir kentin su ihtiyacını karşılıyordu, artık ormanın içinde kaldı

FOTO GALERİ, KÜLTÜR SANAT, VİDEO, YEREL HABERLER

Kocaeli’nin misafirhanesi tüm vatandaşlara hizmet veriyor

Bu haber 19 Şubat 2018 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi, Kocaeli’ne il dışından gelen hasta ve refakatçi vatandaşları ücretsiz olarak konaklama hizmeti veriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi misafirhanesi il dışından gelen hasta ve refakatçi vatandaşlara ücretsiz olarak konaklama hizmeti veriyor. Yılın 12 ayında açık olan misafirhanede üç öğün yemek ve temizlik sunuluyor. Merkezde tüm hizmetler ücretsiz olarak veriliyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Barınma, Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezinde hasta ve refakatçileri için 11 oda da 7 gün 24 saat hizmet veriliyor. Odalarda banyo, telefon, televizyon, mini buzdolabı, 2 adet yatak ve giyinme dolabı standart olarak bulunuyor.

Merkezde bulunan tüm odalara yüz tanıma veya parmak iziyle giriş sağlanıyor. Güvenlik personellerinin 24 kamerayla izlediği merkez sürekli olarak denetim altında tutuluyor. Böylelikle bina içerisinde, kaç misafirin olduğu ve hangi saatlerde giriş çıkış yaptıkları görüntülenebiliyor. Ayrıca misafirhane de kalan vatandaşlara yine ücretsiz olarak danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri veriliyor.

Merkezde 2017 yılı içerisinde 141 hasta ve refakatçi vatandaş hizmet aldı. Hizmete girdiği 2013 yılından bu yana 665 hasta ve refakatçi vatandaşa hizmet verdi.