Körfez 2017’de çocuklara sinema ve tiyatroyu sevdirdi « TV41

SON DAKİKA

Körfez 2017’de çocuklara sinema ve tiyatroyu sevdirdi

Bu haber 30 Ocak 2018 - 12:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Körfez Belediyesi, 2017 yılında da çocukları tiyatro ve sinema ile buluşturdu.
Körfez Belediyesi’nin kentte sanatsal faaliyetleri artırma ve sinemayı sevdirme amacıyla öğrencilere yönelik düzenlediği sinema ve tiyatro günleri 2017’de büyük ilgi gördü. Her ay çocukları çizgi animasyon film ve sinema ile buluşturan Körfez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, onlara patlamış mısır ikramında da bulundu. Ayrıca etkinlikler kapsamında sadece 4K sinema keyfini yaşayan öğrenci sayısı 2017’de 10 bin 37 olarak kaydedildi.

10 bin öğrenciden çoğu ilk kez sinema ile tanışırken, oldukça keyifli dakikalar yaşadı. İlçe genelindeki ilk okullarda eğitim gören öğrencilere eğlenerek öğrenmelerini ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla da sinema ve tiyatro gösterileri düzenlendi. Bu kapsamda da 800 öğrenciye sinema filmi ve 600 öğrenciye tiyatro gösterimi gerçekleştirildi. Çocuklara çevre bilinci aşılanmasına yönelik de çeşitli oyunlar gösterime sunuldu.

Her ay belirli periyot çerçevesinde düzenlenen tiyatro ve sinema gösterileri dışında Başkan İsmail Baran da okullarda çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Başkan Baran’ın sadece ilçedeki ana okullarında yapılan ziyaretlerde bin 200 adet boyama kitabı, 800 adet satranç seti, bin hikaye kitabı ve bin kalem seti olmak üzere toplam 4 bin adet hediye dağıtıldı.