Metruk binalar tek tek yıkılıyor « TV41

SON DAKİKA

Metruk binalar tek tek yıkılıyor

Bu haber 22 Şubat 2018 - 18:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Körfez Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımı devam ediyor.
Körfez Belediyesi ekipleri tarafından, ilçe sınırları içerisinde ikamet edilmeyen yapılar ile bir kısmının yıkılması sebebiyle yapı bütünlüğü bozulmuş olan ve her an yıkılma tehlikesi yaratan metruk binalar kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Belirlenen metruk binalar hakkında, sahiplerinin izni doğrultusunda işlem yapılıyor.

Metruk binaların özellikle kötü amaçlarla kullanılması nedeniyle vatandaşlardan şikayet aldıklarını belirten yetkililer, “Mahalle sakinlerimizin, mahallerinde güvenli bir şekilde yaşamaları çok önemli. Bu nedenle, mahallelerimizde, terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Belediyemize gelen bilgiler doğrultusunda önce bu yapıların sahipleri ile irtibata geçiyoruz, yasal prosedürü tamamlıyoruz. Gerekli izinler aldıktan sonra kontrollü bir şekilde yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Körfez Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri de yıkımlar sırasında çevrede güvenlik önlemi alıyor.