Ortaokul öğrencileri, “Vatan sana canım feda” dedi « TV41

SON DAKİKA

Ortaokul öğrencileri, “Vatan sana canım feda” dedi

Bu haber 23 Şubat 2018 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan Vezirçiftliği Ortaokulu öğrencileri yaptıkları koreografi ile okul bahçesine “Vatan Sana Canım Feda” yazdılar.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan Vezirçiftliği Ortaokulu öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatına destek olmak amacıyla bir koreografi düzenlediler. Öğrenciler yaptıkları gösteri ile okullarının bahçesinde sırayla gelerek bir bütün halinde “Vatan Sana Canım Feda” yazdılar. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya da katıldı. Gösterinin hazırlanmasında öncülük eden okul öğretmenleri, yaptıkları girişim ile birlik ve beraberliğe katkıda bulunmayı ve gençlerin değerlerine sahip çıkan bireyler olmalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirttiler.

Geleceğin, gençlere ait olduğuna dikkat çeken Akkaya yaptığı konuşmada, “Şunu bir kez daha gördük ki geleceğimiz emin ellerde. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Her zamankinden daha fazla çalışın. Dosta düşmana Türkiye’nin gücünün ne olduğunu gösterelim” dedi.

Afrinde çok büyük tehlikelerin olduğuna belirten Vezirçiftliği Okul Öğrenci Başkanı Bedir Adaş ise, “Afrin’e harekat düzenlememiz çok iyi oldu. Çok büyük tehlike arz ediyorlardı. Kahraman Mehmetçik oradaki hain terör örgütü yuvalarını yok edecek inşallah. Allah yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

Gösteri Akkaya ve öğretmenlerin beraber fotoğraf çekmeleri ile sonlandı.