Saliha Erdim, “Kadınlarımız aklıyla ve kalbiyle güzeldir” « TV41

SON DAKİKA

Saliha Erdim, “Kadınlarımız aklıyla ve kalbiyle güzeldir”

Bu haber 09 Mart 2018 - 15:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Körfez Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınları eğitimci-yazar Saliha Erdim ile buluşturdu.
Körfez Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eğitimci-Yazar Saliha Erdim’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Aile ve Toplumun Huzur Kaynağı: Kadın’ konulu konferans düzenledi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt ve eşi Hatice Söğüt, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Mollaoğlu ve yönetimi, Belediye Meclis üyeleri Pınar Uysal ve Nigar Yağız ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Hanımefendileri sadece bir gün hatırlamak doğru değil. Aslında 365 gün hanımlarımızındır. İyi ki varsınız. Geçmişe baktığımızda; toplumlarda kadınımıza gereken değer verilmediği zamanlarda o ülkelerde büyük sıkıntılar yaşanmış. Geçmişte bizim ülkemizde de aynı sorunlar vardı. Çok şükür şimdi hanımlarımız hak ettiği değeri görüyor” ifadelerini kullandı.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın ardından AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt’te konuşmasını gerçekleştirdi. Söğüt, “Tüm hanımefendilerin gününü kutluyor, tebrik ediyorum. Başkanımız gerekli şeyleri söyledi. Hakikaten ülke olarak, millet olarak inancımız gereği kadınlarımıza değer vermekteyiz. Bunu bir güne sığdırmak mümkün değil, bütün günler kadınlarımızın, insanlarımızın” dedi.

Konuşmasına “Başkasına yaptığınız iyilik önce size iyi gelir” diyerek başlayan Saliha Erdim ise mutluluğun geçici, kalıcı olanın huzur olduğuna dikkat çekti. Erdim, “Çocuklarımızı yetiştirirken onların ahlaki değerlerle yetişmesini sağlamalıyız. Sağlıklı bir toplum istiyorsak; çocuklarımızı sevmeli; kadınlarımıza iltifatlar söylemeliyiz. Kadınlarımız kalbiyle, yüreğiyle, aklıyla güzeldir; cep telefonuyla, botoksuyla, makyajıyla değil” ifadelerini kullandı.