’Silahlı kamp’ dediler, eğitim yuvası çıktı « TV41

SON DAKİKA

’Silahlı kamp’ dediler, eğitim yuvası çıktı

Bu haber 09 Ocak 2018 - 17:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milis kampı olduğu yönünde iddialarda bulunulan Diriliş Kampını inceledi.
Adeta bir kültür merkezi olan ve her yıl binlerce genci ağırlayan kampta öğrenciler spor etkinlikleri gerçekleştiriyor, kültür dersleri alıyor.

İYİ Parti’nin ilk yönetim kurulu toplantısında eski Milletvekili Cumali Durmuş’un Kocaeli’de AK Parti’nin milis kamplarının olduğunu açıklaması üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Saman Dağları eteklerinde, Aytepe Yaylası bölgesinde Kocaeli Büyükşehirr Belediyesi tarafından yapılan Diriliş Kampı’nda basın mensupları ile bir araya gelerek iddiaları cevapladı. Aytepe Yaylası’nda 180 metrekare alana kurulan Diriliş Kampı’na ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin ziyaret edip, kamp alanında çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirten Karaosmanoğlu, kampla ilgili yapılan eleştirilerin yalan olduğunu, iddiaların karanlık düşüncelere sahip insanlara ait olduğunu söyledi.

“Bu söylenenler bilgisizlikten kaynaklanıyor”

Eski milletvekili Cumali Durmuş’un iddialarına yalanlayan Balkan Karaosmanoğlu, “Bu söylenenler bilgisizlikten kaynaklanıyor. Burayı tanımayan insanların karanlık düşüncelerinin ürünü olmasından kaynaklanıyor. Bu iddiayı söyleyenler gelsin baksınlar buraya. Burası herkese açık. Burası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle gençlere yönelik kullandığı bir alandır burası. Amacımız gençleri hayata iyi hazırlamaktır. Güzel gönüllü olsunlar, birbirlerini tanısınlar, çevreyi tanısınlar, doğayla iç içe olsunlar. İnsanımız açısından bu tür yerer çok önemli he beden sağlığı için hem de ruh sağlığı için” dedi.

“Kocaeli’de bize ait bir tane gençlik kampı var, bana göre bu yeterli değil”

Kampı ziyaret eden gençlerin çeşitli aktiviteler yaptığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Buraya gelen çocuklarımız burada üç gün kalıyorlar. Yemesini, içmesini, her şeyini biz veriyoruz. Birincisi herhangi bir ücret almıyoruz. İkincisi spor yapıyorlar, yürüyüş yapıyorlar, bisiklete biniyorlar. Değişik aktiviteler var, onlara katılıyorlar. Özellikle çocukların hoşlanacağı etkinlikleri burada yapıyorlar. Buraya gelen çocuklar güzel şeyler ile yetişiyor. Çevre güzel olduğu için insanın beynini, gönlünü, bedenini etkiliyor. Ben bir eğitimci olarak bunu görebiliyorum. Ülkemin güzel insanlarının buna ihtiyacı var. Kocaeli’de bize ait bir tane gençlik kampı var. Bana göre bu yeterli değil. Bu bizim çocuklarımız için, onların hayata güzel hazırlanması için” diye konuştu.

“Gelenler de buradan ayrılırken mutlu şekilde ayrılıyorlar”

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Diriliş Kampı’nı model aldığını dile getiren Karaosmanoğlu, “Bursa’dan çocuklar geldi buraya. Gidip orada, belediye meclisinde ya da belediye yetkililerine, belediye başkanına. Onlar da diyor, ‘Nasıl bir yer, bu kadar sevdiler. Biz de gidip görelim.’ Gelenleri biz de misafir ediyoruz. Gelenler de buradan ayrılırken mutlu şekilde ayrılıyorlar. Ruhlarını dinlendiriyorlar. Gelen çocuk burada 3 günde gönlünü dinlendiriyor. Bunu çocukların yüzünde giderken görebiliyoruz. Hatta sadece gençlerin değil, diğer insanların da bu tür yerlere ihtiyacı var. Gidip otelde binlerce insanların arasında kalmaktan ise buraya gelip bir çadır kursunlar, pınardan su alsınlar. Bunların insanlara ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

“Bütün çalışan gazetecilerimizin gününü ben de kutluyorum”

Basın toplantısına katılan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutlayan Kocaeli Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bütün çalışan gazetecilerimizin gününü ben de kutluyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, her gün bizim günümüz ama özel olarak tahsis edilmesi güzel bir şey. 16 Ocak Basın Onur Günü’nde bizim de güzel bir etkinliğimiz olacak Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte. Onu da kutlayacağız güzel bir organizasyonla” ifadelerini kullandı.

Basın mensupları ile kamp alanını gezdi

Birçok spor alanın bulunduğu kampta çeşitli etkinlikle haftanın her günü öğrencilerin ağırlandığını dile getirilen basın toplantısı, Başkan Karaosmanoğlu’nun gazetecilerle birlikte kamp alanını gezmesiyle son buldu.