Sözcü Kalın: ’57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta’ « TV41

5 Temmuz 2022 - 21:34

Sözcü Kalın: ’57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta’

Son Güncelleme :

16 Mayıs 2022 - 10:36

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta”
Sakarya’da Ağustos ayında yapılacak olan UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası lansmanında konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İnsanlığın herhalde bulduğu en güzel araç ve gereçlerden birisi diye düşünüyorum. Bunun teşvik edilmesi yönünde Cumhurbaşkanımızın hassasiyetinin olduğunu hepimiz biliyoruz. 57 yıldan fazladır Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta. Bu da hem Cumhurbaşkanlığı makamının hem de Cumhurbaşkanımızın bisiklet sporuna verdiği önemin en güzel örneklerinden bir tanesi“ dedi.

Son 3 yılda UCI ve MTB kategorilerinde en prestijli dünya kupası yarışlarına ev sahipliği yapan Sakarya, 2022 yılı için de önemli bir rol üstlendi. Daha önce Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nın start aldığı Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde bu yıl yeniden kupa rüzgarı esecek. Bu çerçevede 25-28 Ağustos tarihleri arasında Sakarya’da büyük bir heyecana sahne olacak UCI Dağ Bisiklet Eliminatör Dünya Kupası lansmanı gerçekleşti. Lansmana, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, protokol ve davetliler katıldı. Lansmanda konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Sakarya’ya ellerinden geldiği kadarıyla destek olmaya çalıştıklarını aktararak Sakarya’nın ve Sakarya halkının bu desteği hak ettiğini ifade etti.

reklam
reklam