Sporda Tesisleşmeye Önem Veriyoruz « TV41

SON DAKİKA

Sporda Tesisleşmeye Önem Veriyoruz

Bu haber 04 Mart 2018 - 16:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli de gençliğe hizmet eden spor kulüplerini makamında konuk ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin sporun ve sporcunun yanında olduğunu her fırsatta ifade eden Karaosmanoğlu, “Gençliğe ve spora yaptığımız hizmetler hiç durmadan devam edecek” dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sporun ve sporcunun yanında olduğunu her fırsatta ifade ederken, spor kulüplerinin yöneticileriyle birlikte başarılı sporcularıyla da buluşmayı sürdürüyor. Karaosmanoğlu, Sevindik Spor Kulübü Başkanı Mürsel Sevindik ve şampiyon öğrencileri, Kocaeli Atlı spor Kulüp Başkanı Savaş Demirtaş, Gölcük Yelken Kulübü Başkanı Zafer Cebeci, Sualtı Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen ve Milli Sporcuların yanı sıra, Darıca Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Mücahit Vural ve yönetimleriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaya koyulan hizmetler üzerine değerlendirmelerin de yapıldığı görüşmelerde, sporun çocuklar ve gençler üzerinde olumlu etkisinin önemine bir kez daha vurgu yapıldı.

“SAĞLIKLI NESİL O ÜLKENİN EN BÜYÜK HAZİNESİDİR”

Kocaeli’de amatör ve ferdi sporların desteklendiğini ve tesisleşmede çok önemli yatırımların ortaya koyulduğunu görüşmelerinde dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Spora ve sporcuya destek olurken diğer bir taraftan da Kılavuz Gençlik Modelimiz ile gençlerimizin önünde yeni ufuklar açmayı sürdürüyoruz. Gençlerimizi spor yapmalarına teşvik ederken bu noktada tesisleşmeye de çok büyük önem veriyoruz. Bizler bunları yaparken de takımlarımızın yönetimleri de yetenekli gençlerimizi tespit etmeli, genç sporcuları zararlı alışkanlardan korumada daha aktif çalışmalıdırlar. İyi yetişmiş, çağdaş, bilgiyle donanmış, geleceğe inancı olan sağlıklı nesil o ülkenin en büyük hazinesidir” açıklamalarını yaptı.

“ÇOCUĞUMUZA VE GENCİMİZE ULAŞMAMIZ GEREKMEKTEDİR”

Bilgi Evlerimiz, Kocaeli Bilim Merkezimiz, Akademi Lise ve Akademi Üniversite programımızla gençlerimizin eğitiminin yanında kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimleri adına ne gerekiyorsa neye ihtiyaçları varsa onu projelendirdiklerini de belirten Başka Karaosmanoğlu, “Spor kulüplerimiz verdikleri hizmetlerle sporu toplumun tabanına yayarken daha çok çocuğumuza ve gencimize ulaşmalarını da arzu ediyorum. Bizler bu anlayışta olan her kulübümüze destek olmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda faydalı gençlik aktiviteleri düzenleyerek gençliğin ilim, irfan, hikmet, ahlak, erdem ve adalet gibi büyük kıymetlerle yoğrulması en büyük temennimizdir. Spor bu hedeflerimize ulaşmamızda bizlere katkı verecek en büyük araçtır. Gençlerimizi ilkokuldan üniversite çağına, hatta doktora dönemine kadar destekleyici program ve projeler üretmeye gayret ettik, ediyoruz” şeklinde konuştu.

“TESİSLEŞMEDE YENİ ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Zamanı ve mekânı yakalayan, geleceğin sahibi ve çağını kuran bir gençlik hedefliyoruz hatırlatması da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çıktığımız bu yol gençlerimizin dünya ve ahiret saadetini düşündüğümüz ve sorumluluğunu hissettiğimiz bir görevdir. Biz bu göreve ömrümüz yettiği sürece talibiz. Büyükşehir Belediyesi olarak amatör sporun destekçisi olmaya ve tesisleşmede yeni adımlar atmaya da devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmeler karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.