Trabzon, Kocaeli’ne taşınıyor « TV41

SON DAKİKA

Trabzon, Kocaeli’ne taşınıyor

Bu haber 20 Şubat 2018 - 13:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anadolu Kocaeli’nde tanıtım günleri Uluslararası Fuar Merkezi’nde Trabzon ile devam edecek.
Türkiye’nin farklı kültür ve coğrafyalarından gelen vatandaşların geleneklerini yaşattığı Anadolu Kocaeli’nde etkinliği Trabzon Tanıtım Günleri ile devam ediyor. 22 Şubat Perşembe günü saat 14.00’te açılışı yapılacak tanıtım günlerinde, Trabzon şehrine ait her şey Kocaeli’nde yaşayanlara yansıtılacak. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan tanıtım günleri için Büyükşehir Belediyesi Antikkapı’da basın toplantısı düzenlendi. Basın Toplantısına Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, Kocaeli’nde bulunan il ve ilçe Trabzon dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

Basın toplantısındaki konuşmasında, özverili ve emekle hazırlanan güzel bir organizasyonun hazırlıkları içinde olduklarını belirten Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz “Biz belediye olarak ilimizdeki tüm derneklerin çalışmalarından çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Rize tanıtım günleri ile başlayıp Anadolu’da Kocaeli tanıtım günlerimizin çok önemli başka bir etkinliği için bir araya geldik. Trabzon’un tanıtımını hep birlikte yapacağız. Trabzon’dan Kocaeli’ne oldukça ilgi var. Biz belediye olarak sivil toplum kuruluşların böylesine örgütlü bir iş yapmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Organizasyona Trabzon Valiliğimiz ve Trabzon Belediyemiz de katkı sağlayacak” dedi.

Kocaeli’de yaşayan Trabzonlulara yakışan bir organizasyon olacağını vurgulayan Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, “Bu organizasyonda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bize bu imkanı sundukları için. Kocaeli’de yaşayan hemşehrilerimize yakışan bir organizasyon yapmaya çalıştık. Ne kadar Trabzonlu hemşehrimiz varsa hepsini buraya getirtmeye çalıştık. İnşallah ayın 22’sinde Kocaeli’deki Trabzonlulara yakışır bir organizasyon yapmak istiyoruz. Trabzon’dan 4 tane milletvekilimizin geleceği yaklaşık 15 ilçe belediyemizin kendi stantlarıyla orada olacak” şeklinde konuştu.

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Avrasya Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi gibi kurumların destek verdiği programda Trabzon ilçe belediyeleri de stantları ile yöresel ürünlerini ve kültürel öğelerini tanıtma fırsatı bulacak. Tanıtım günlerinde ayrıca Trabzon kültür ve sanatını tanıtan stantlar 4 gün boyunca vatandaşlar tarafından gezilebilecek.