Vektör mücadelesi için yaza sıkı hazırlık « TV41

SON DAKİKA

Vektör mücadelesi için yaza sıkı hazırlık

Bu haber 07 Mart 2018 - 15:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen vektör mücadelesi hizmetinde görev alacak personele yaz dönemine hazırlık için eğitim verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen “Vektör Mücadelesi Hizmeti” 2018 yaz dönemi hazırlıklarına düzenlenen eğitim organizasyonuyla başlandı. Sivrisinek ve karasineklerin aktif üreme periyotlarını kapsayan yaz aylarında gerçekleştirilen çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Vektör mücadelesi hizmeti kapsamında yaz ve kış dönemi uygulamaları, yılın 12 ayı boyunca aralıksız sürdürülüyor. Ayrıca 2018 yaz döneminde kullanılacak yeni ürünler için personellere hizmet içi eğitim verilmesi planlanıyor.

Şubat ayı ile birlikte, 2018 yaz sezonunda rahat hizmet vermek için çalışmalarına başlandı. Kocaeli’de önemli vejetasyon alanlarında hücum doz uygulamalarıyla başta sivrisinekler olmak üzere, belirlenen canlı popülasyonun kontrolü amacıyla çalışmalara başlandı. 2018 yılı yaz döneminde hizmete eklenen yeni ürünlerin, ekipmanların ve cihazların uygulayıcı personellere tanıtılması ve mevcut bilgilerin tazelenmesi amacıyla teknik personeller tarafından hizmet içi eğitimler gerçekleştirildi. Eğitimlerle birlikte vektör mücadelesi sektöründe Türkiye’deki, önemli isimlerin başında gelen Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Çetin tarafından ilgili personellere eğitim verildi.