Yarışmada birinci olan ’Davet’ adlı eser tiyatroseverlerle buluştu « TV41

SON DAKİKA

Yarışmada birinci olan ’Davet’ adlı eser tiyatroseverlerle buluştu

Bu haber 09 Mart 2018 - 15:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı “Davet”in ilk gösterimi Süleyman Demirel Kültür Merkezin’nde gerçekleştirildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Davet” adlı tiyatro oyununun ilk gösterimini gerçekleştirdi. Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği “15 Temmuz Milli İrade Destanı” adlı eser yazma yarışmasında birinci olan “Davet” adlı oyun sahneye taşındı. Firdevs Aylin Tez’in kaleme aldığı, Fatih Sevdi’nin yönetmenliğini üstlendiği “Davet” tiyatro oyunu, Süleymen Demirel Kültür Merkezi’ndeki ilk gösterimde izleyenlerden büyük alkış aldı.

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleşen programa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi başkanı Raşit Fidan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Davet oyununun gösteriminden sonra konuşma yapan Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi, “İlk defa bu kadar heyecanlıyım. Bu oyun için söylenecek çok şey var ama Aylin Hanım’ın kaleminden Asım karakteri her şeyi söyledi. Bu oyun için ekibimizle birlikte çok emek verdik. Oyunun yapımında emeği geçen dekor ekibinden kostümcüsüne, ışıkçısından çaycısına bütün arkadaşlara emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Sanat Yönetmeni Fatih Sevdi’nin ardından konuşmayı devralan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, “20. yılında tiyatromuz, her geçen gün daha güzel projeler ortaya koyuyor. Bütün sanatçı arkadaşlarıma ve sahne arkasındaki ekibe teşekkür ediyorum. Ortaya koydukları bu güzel performansla o hain geceyi unutulmaz kıldıkları için yönetmen ve ekibini tebrik ediyorum. Ayrıca, o geceye çok farklı yaklaşarak, tiyatro oyunu yarışmasında birçok eser arasından birinci seçilen Aylin Hanım’a da, bu güzel oyunun sergilenmesine vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.