YSK yapılandırıldı, İlçe seçim kurulu müdürleri değişti « TV41

SON DAKİKA

YSK yapılandırıldı, İlçe seçim kurulu müdürleri değişti

Bu haber 27 Şubat 2018 - 15:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YSK’nın yapısının değiştirilmesi ile ilimizde ilçe seçim kurulu müdürlerine rotasyon kararı çıktı. İzmit dışındaki diğer ilçelerin seçim kurulu müdürlerinin yerine başka isimler getirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yürürlüğe gireceği 2019 seçimleri öncesinde, Yüksek Seçim Kurulu’nun yapısının değiştirilmesi için yapılan hazırlıklar tamamlandı.
YSK’nın yeniden yapılandırılması ile kurum bünyesinde seçim hukuku konusunda uzman olan 15 kişilik bir ekip oluşturuldu.
Yeni düzenleme ile ilçe seçim müdürleri nüfusa kayıtlı oldukları yerde görev alamayacak, bulundukları yerde en fazla 6 yıl görev yapabilecek ve yeni atanacak seçim müdürlerinde hukukçu olma şartı aranacak.
YSK’nın yapısının değiştirilmesi ile sayıları 600 civarında olan ilçe seçim müdürünün rotasyona tabi tutuldu.
İlimizden de İzmit İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mehmet Yıldırım haricinde tüm ilçe seçim kurulu müdürlerine rotasyon çıktı.
Gebze’de seçim kurulu müdürü bulunmazken, nisan ayında emekli olacak Körfez İlçe Seçim kurulu Müdürü Yüksel Koç’un yerine de yeni isim atanacak.
Rotasyona tabi tutulacak ilimizdeki seçim kurulu müdürleri şunlar: Derince ve Kartepe İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sayalı Çakıcı, Başiskele İlçe Seçim Kurulu Müdürü Vehbi Ecder, Gölcük İlçe Seçim Kurulu Müdürü Meryem Coşkun, Karamürsel İlçe Seçim Kurulu Müdürü Nazmiye Sancak, Kandıra İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mustafa Okan, Darıca İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hayrettin Kaya, Dilovası İlçe Seçim Kurulu Müdürü Cevdet Çelebi, Çayırova İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mehmet Zengin