Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit sayısı 3’e yükseldi « TV41

SON DAKİKA

Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit sayısı 3’e yükseldi

Bu haber 24 Ocak 2018 - 13:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afrin’den bir kara haber daha geldi! Zeytin Dalı harekatının 4’üncü gününde bir uzman çavuş şehit oldu. Şehit sayısı 3’e yükseldi.

Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı’ operasyonunda şehit olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın evinde hüzün hakim.
‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görevli Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı, Afrin yakınlarında PKK/PYD’li teröristlerle çıkan çatışmada yaralandı. Hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Muratdağı, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın acı haberi Kayseri’de yaşayan ailesine verildi.
Kocasinan ilçesine bağlı Fatih Mahallesi Bozantı Caddesi’nde bulunan Evren apartmanında oturan şehidin eşi Birgül Muratdağı acı haberle yıkıldı.
Şehit Muratdağı’nın geçtiğimiz yaz evlendiği bildirildi.
Şehidin bina sakinlerinden Ethem Akbul, “Şehidimizle 1 ay önce konuşmuştum. Bana yakıt parası getirmişti. Çok mazlum ve sessiz bir çocuktu” dedi.
Öte yandan, şehidin baba evininin önünde sağlık ekipleri bekletiliyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri de şehitle ilgili açıklama yayımladı. Açıklama şöyle:
“Şehit Piyade Uzman Çvş. Mehmet Muratdağı, 20 Kasım 1993 tarihinde Yozgat ili Boğazlıyan ilçesinde doğmuştur. 21.07.2015- 08.11.2015 tarihleri arasında, Dağ Komando Okulu ve EM Dağ Komando Okulu 2’nci Kurs Tb. 2’nci Kurs Bl.K.lığı emrinde eğitimini tamamlamasına müteakip, 09.11.2015 tarihinde 1’inci Komd. Tug. 2’nci Komd. Bl. 1’inci Komd. Kolu 1’inci Komd. Mnv. Unsuru emrine hücum Elemanı olarak atanmıştır. Şehit Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı (2015-3591), evli olup, çocuğu yoktur.