bilgiler

Açık lise kayıtları için son gün

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı açık öğretim lisesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 1. dönem kayıt ve kayıt yenileme işlemleri bugün sona erecek.
Açık öğretim lisesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 1. dönem kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül’de başlamıştı. İlk kayıt yaptıracak olan ve kayıt yenilemek isteyen öğrenciler için işlemler bugün saat 17.00’de sona erecek. Açık öğretim lisesine kayıt yaptıracak öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen tarihler arasında il ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek işlemlerini gerçekleştirebilecek. Kayıt yenileme sınav ücreti olan 160 lira anlaşmalı bankalara yatırılabilecek.

Açık liseye geçiş zorlaştırıldı

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde açık liseye geçişte birtakım sınırlamalar getirilmişti. Yönetmeliğe göre milli sporcular, kaynaştırma öğrencileri, koruma kanunu kapsamındaki öğrenciler, şehit ve gazi çocukları, bakanlıkça mazereti uygun görülenler ile yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler gibi istisnai durumlar dışında açık öğretim lisesine geçiş yapılamayacak. Ayrıca örgün eğitimde devam eden öğrenciler, sınıfta 2 yıl kalmadığı sürece örgün eğitimin dışına çıkamayacak.

Açık lise kayıtları için son gün

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.