bilgiler

Oto kiralama firmaları çifte tatilden umutlu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir’de bir oto kiralama firmasının sahibi olan Hasan Köle, Kurban Bayramı ile okullarda yaz tatilinin aynı döneme geldiğine dikkat çekerek erken rezervasyonun önemini vurguladı.

Kurban Bayramı’na çok az bir süre kala çeşitli sektörlerde olduğu gibi otomobil kiralama servislerinde de yoğunluk başladı. Bayramda şehir içi ve şehir dışına gitmek için otomobil kiralamak isteyen bazı vatandaşlar, şimdiden rezervasyon yaptırmaya başladı. Eskişehir’de oto kiralama işi yapan Hasan Köle, bu bayramda rezervasyon oranının önceki bayramlara göre erkenden dolmadığını söyledi. Okulların tatil olması ile Kurban Bayramı’nın art arda olması sebebiyle kiralanacak araçların sayısından çok ümitli olduğuna değinen Köle, bu sebeple bayrama yakın zamanda kiralama oranında büyük artış yaşanacağı tahmininde bulundu.

“Diğer bayramlardan daha fazla yoğunluk bekliyoruz”

Erken rezervasyonda ücretlerin ucuzluğuna dikkat çeken Hasan Köle, neredeyse her sektörde her firmanın erken dönemde indirim politikası uyguladığını söyledi. Yoğunluk başlamadan önce seçilecek araç türlerinin de daha avantajlı olduğunu ifade eden Köle, “Önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da yoğunluk bekliyoruz. Diğer bayramlar da hep yoğun olmuştur. Tabii bu bayramın bir ayrıcalığı var, okullar 1 gün önce kapanıyor. Bu nedenle diğer bayramlardan daha fazla yoğunluk bekliyoruz. Bir diğer sebebi de yaz mevsiminin yaklaşması. Yaza girmemiz dolayısıyla bayramdan öte ayrı bir yoğunluk da olabilir. Rezervasyon durumlarında bu bayramda diğer bayramlara nazaran şu anlık bir azınlık var gibi duruyor. Önceki bayramlarda 1 ay önceden rezervasyonlarımız yüzde 50’lerdeydi. Şu an yüzde 20 gibi bantlarda geziyoruz. Tabii bu da havalarla alakalı çünkü havaların biraz bozuk olması insanları geciktiriyor ama bu haftadan sonra rezervasyonlarımızın çoğalacağını düşünüyoruz. Erken rezervasyon her zaman iyidir. İndirim de vardır. İstediğiniz ekonomik modelli aracı bulma imkânınız oluyor. Biz rezervasyonlarda yüzde 20 indirim yapıyoruz. Bayramda 2 bin TL’ye kiraladığınız arabayı bin 750 TL bandına çekebiliyoruz. Ekonomik gruplarda daha ucuza araç bulmak isteyenlerin erken rezervasyon yapmalarını tavsiye ederiz çünkü ekonomik modeller her zaman erken tükeniyor. Öyle olunca elimizde C+ dediğimiz D gruplar kalıyor. Onlar da orta ve üst gruplarda olduğundan ekonomik gruplara nazaran fiyatları farklı” dedi.

Oto kiralama firmaları çifte tatilden umutlu

Oto kiralama firmaları çifte tatilden umutlu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.