bilgiler

Temel Kotil ‘KAAN’ hakkında son durumu paylaştı: “Yer testleri yapıyoruz. Yakın”

featured
SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MEHMET FATİH KACIR’IN KATILIMIYLA, 9. VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TÖRENDE ÖDÜL ALAN TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ (TUSAŞ) GENEL MÜDÜRÜ TEMEL KOTİL, BAKAN KACIR’IN, TÜRKİYE'NİN İLK YERLİ SAVAŞ UÇAĞI KAAN’IN SON DURUMU HAKKINDA YÖNELTTİĞİ SORUYA, “YER TESTLERİ YAPIYORUZ. YAKIN” ŞEKLİNDE CEVAP VERDİ. (ARDACAN UZUN - ÇAĞRI GÖKDEMİR/KOCAELİ-İHA)
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla, 9. Verimlilik Proje Ödülleri Töreni gerçekleştirildi. Törende ödül alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Bakan Kacır’ın, Türkiye’nin ilk yerli savaş uçağı KAAN’ın son durumu hakkında yönelttiği soruya, “Yer testleri yapıyoruz. Yakın” şeklinde cevap verdi.

“Çok yakın”

2023 Verimlilik Proje Ödülleri Töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla Kocael’de gerçekleştirildi. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen törende dereceye giren işletme ve kurumlara ödülleri taktim edildi. Gebze ilçesi Bilişim Vadisinde düzenlenen programda, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Süreç İyileştirme Kategorisinde birincilik ödülü aldı. Öte yandan Kotil, TUSAŞ tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin ilk yerli savaş uçağı olacak Milli Muharip Uçak (MMU) KAAN ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın, “Herkes KAAN’ın kanatlanacağı tarihi duymak istiyor, ne durumdayız hocam ?” sorusu üzerine Kotil, “Yer testleri yapıyoruz. Yakın” dedi. Bakan Kacır’ın “Yakın mı çok mu yakın” şeklindeki sorusuna ise Kotil, “Çok yakın” diye karşılık verdi.

Temel Kotil ‘KAAN’ hakkında son durumu paylaştı: “Yer testleri yapıyoruz. Yakın”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.