bilgiler

Biden, Netanyahu ile görüştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’e giden ABD Başkanı Biden, Netanyahu ile ortak basın toplantısı düzenledi. Biden, ‘ABD İsrail’in yanındadır’ dedi. Hastane saldırısına ‘patlama’ diyen Biden, ‘Üzgünüm, İsrail değil diğer taraf yapmış görünüyor’ ifadesini kullandı.

İki lider havalimanındaki karşılamanın ardından kameraların karşısına geçti

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD’nin verdiği koşulsuz destek için teşekkür etti. Netanyahu, Hamas’ın DAEŞ’ten daha tehlikeli bir örgüt olduğunu öne sürdü.

Netanyahu, ayrıca Hamas’ın saldırısında ölenlerin sayısını güncelledi. İsrail Başbakanı, “7 Ekim’de Hamas, bin 400 İsrailliyi, belki de daha fazlasını öldürdü. İsrail’in arkasında durmaları için diğer ülkere çağrıda bulunuyorum.” dedi.

İsrail’e giden ABD Başkanı Biden, İsrail’e desteğini bir kez daha dile getirdi

“Öyle korkunç şeyler yaptılar ki DAEŞ’ı mantıklı gibi gösterdiler. Amerikalılar sizi anlıyor ve endişeleniyor. Tercihinizin kolay olmadığını biliyorlar. Hamas Filistin halkını temsil etmiyor, onlara sadece acı getirdi. Hastane saldırısına ‘patlama’ diyen Biden, ‘Üzgünüm, İsrail değil diğer taraf yapmış görünüyor’ ifadesini kullandı.”

Biden: “Saldırıyı diğer taraf yapmış gibi görünüyor”

Biden, “ABD olarak yanınızda olduğumuzda bizzat göstermek istedim. Hamas’a yanıt verirken ihtiyaçlarınızı gidereceğiz. Şunu da unutmamak gerekiyor, Hamas tüm Filistin halkını temsil etmiyor. Hastanedeki patlamayı diğer taraf yapmış gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Tel Aviv’de Biden’ın ziyareti sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı

ABD Başkanı Joe Biden, Gazze şehrindeki Al Ahli Arab (Baptist) Hastanesi’ne gerçekleştirilen saldırı sonrası İsrail’in başkenti Tel Aviv’e geldi. Biden, Ben Gurion Havalimanı’nda İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından karşılandı. Ziyaret için Tel Aviv sokaklarında geniş güvenlik önlemleri alınırken, Biden’ın konvoyu güvenlik güçleri eşliğinde Kempinski Hotel’e geldi. Otel yakınında Biden’ı bekleyen birkaç kişinin kaçırılan yakınlarının posterlerini taşıdığı görüldü. ABD Başkanı Biden ve Netenyahu, sonrasında ikili görüşme gerçekleştirdi.

Biden, Netanyahu ile görüştü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.