bilgiler

İhracata konu olan ahşap ambalaj malzemeleri ile ilgili denetim

featured
ESKİŞEHİR İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ İL MÜDÜRÜ ENDER MUHAMMED GÜMÜŞ VE BİTKİSEL ÜRETİM VE BİTKİ SAĞLIĞI ŞUBE MÜDÜRÜ NİZAMETTİN ÇETİNER ESKİŞEHİR İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN AHŞAP MALZEMELERİNİ KULLANAN VE SATIŞINI GERÇEKLEŞTİREN FİRMAYA DENETİM VE BİLGİLENDİRME ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ. (SUAT KAÇAR/ESKİŞEHİR-İHA)
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kentte faaliyet gösteren ahşap malzemelerini kullanan ve satışını gerçekleştiren firmaya denetim ve bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarete, İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Nizamettin Çetiner katıldı. Konuyla ilgili açıklamada, “Eskişehir ili sınırları içinde faaliyet gösteren 17 adet Ahşap Malzemesi İşaretleme İzin Belgesi almış firma yılda 2 kez titizlikle denetlenmektedir. Ahşap ambalaj malzemelerini kullanan ve satışını gerçekleştiren firmalara yönelik haberli ve habersiz denetimler geçekleşmekte ve eğitim çalışmaları devam etmektedir.

İhracat aşamasında ürün beraberinde giden ahşap ambalaj malzemeleri palet, kasa, sandık, destek çıtası şekilde kullanım alanları çok çeşitli olmakla beraber ihracat aşamasında yoğun olarak kullanılan malzemeler arasında bulunmaktadırlar. İhracata konu olan ahşap ambalaj malzemelerinin standartlarının birinin eksik olmasından kaynaklı ihraç edilen ürünlerin ihraç edilen ülkelerden geri dönmesine sebep olmakta ve dolayısıyla ülke olarak prestij ve önemli oranlarda ekonomik kayıplara sebebiyet vermektedir. Söz konusu olumsuzluklarla karşılaşmamak adına ülkemizin de üyesi olduğu Uluslar Arası Bitki Koruma Teşkilatı tarafından ihracata konu ahşap ambalaj malzemelerinin standartları belirlenmiş ve bu standartlar ISPM-15 standartları olarak anılmaktadır” denildi.

İhracata konu olan ahşap ambalaj malzemeleri ile ilgili denetim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.