bilgiler

Ak Parti Belediye Başkan Adaylarının özgeçmişi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TAHİR BÜYÜKAKIN
1969 yılında Kocaeli’nin Derince ilçesinde dünyaya geldi. Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi, İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde danışman olarak görev aldı. 2007 yılı sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı, 2014 yılında Genel Sekreter olarak görev aldı. 2017 yılının haziran ayında Bilecik Valiliği’ne atandı 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır…

YASİN ÖZLÜ
Mehmet Yasin Özlü, 1980 yılında Kocaeli Yuvacık’ta doğdu. İlkokulu Yuvacık İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamlayan Özlü, 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu.Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları kurucularından olan Özlü, 2. Dönem İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. 2019 yılında gerçekleştirilen 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Başiskele Belediye Başkanı oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Özlü, ingilizce bilmektedir.

BÜNYAMİN ÇİFTÇİ
1976 yılında doğan Bünyamin Çiftçi, ilk, orta ve lise eğitimini Kocaeli Çayırova’da tamamladı. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Çiftçi, siyasete AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte başladı. Kocaeli Çayırova Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Çiftçi, 2019 yılında gerçekleştirilen 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Çayırova Belediye Başkanı oldu. evli ve 3 çocuk babasıdır

MUZAFFER BIYIK
1977 yılında Kocaeli Gebze’de dünyaya gelen Muzaffer Bıyık, evli ve üç çocuk babasıdır. Gebze ve Darıca’da esnaflık yapan Bıyık, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 7 yıl AK Parti Darıca İlçe Başkanlığı görevini yürüten Bıyık, belediye başkan adayı olmak için görevinden istifa etti. Muzaffer Bıyık, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’nin Kocaeli Darıca Belediye Başkan Adayı oldu.

İBRAHİM ŞİRİN
25 Aralık 1976 tarihinde Derince’nin Çınarlı mahallesinde doğan İbrahim Şirin, çocukluk yıllarını bu mahallede geçirmiştir. İlk ve orta öğrenimini Derince’de tamamlamış, ardından İzmit Lisesi’nde eğitim almıştır. Eğitim hayatına devam ederek Uludağ Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. Siyasi kariyerine kamusal alanda çalışarak başlamış olan İbrahim Şirin, 2014 yılındaki kongrede AK Parti Derince İlçe Başkanı oldu. İki dönem ilçe başkanlığı yaptı. 2024 yerel seçimleri için bir kez daha görevinden istifa etti, aday adayı oldu. Evli ve 2 çocuk babası.

RAMAZAN ÖMEROĞLU
1968 Ağrı Hamur doğumlu. 1974 yılından bu yana Dilovası’nda ikamet ediyor. Lise mezunu. 1991 yılında iş hayatına atıldı. 1997-1998 yılları arasında Refah Partisi Belde Gençlik Kolları yöneticiliği, 1999 yılında Fazilet Partisi Belde Yönetim Kurulu üyeliği, 1999-2002 yılları arasında Fazilet Partisi belediye meclis üyeliği, 2000 yılında Saadet Partisi kurucu belde başkanlığı, 2002 yılında AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Belde Başkan Yardımcılığı yaptı. 2002 yılından bu yana AK Parti Dilovası ilçe teşkilatının çeşitli kademelerinde görevler aldı. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve 5 çocuk babası.

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ
1964 yılında Erzurum’da doğdu. 1975’te Bakırköy Kocasinan İlkokulundan, 1978’de Kadıköy İmam Hatip Ortaokulundan ve 1983’de Gebze İmam Hatip Lisesinden, 1987’de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Şehir ve Bölge Plancısı unvanıyla mezun oldu. Gebze ve Kocaeli’nde siyasi görevlerde bulunmanın yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında ve birçok farklı platformlarda faaliyetler sürdürdü. 2019 yılında 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Gebze Belediye Başkanı oldu. Evli ve dört çocuk babasıdır.

ALİ YILDIRIM SEZER
Ali Yıldırım Sezer, 1970 yılında Gölcük Saraylı’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gölcük’te bitirdi. 1987 yılında Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ise 1992 yılında mezun oldu. 1994 yılında Kocaeli Barosu’na kaydolan ve 5 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Av. Ali Yıldırım Sezer bir dönem de Başkan Vekilliği görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ali Yıldırım Sezer, 31 Mart 2019 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Gölcük Belediye Başkanı oldu.

MUHARREM TUTUŞ
Muharrem Tutuş, 1983 yılında İzmit’te doğdu siyasetçi ve muhasebecidir. Evli ve üç çocuk babası olan Tutuş, Kocaeli Üniversitesi’nde Denetim, Muhasebe ve Finans bölümünden mezun olmuş, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlamıştır. Siyasi kariyerine AK Parti’nin gençlik kollarında başladı Muharrem Tutuş, uzun bir süre boyunca çeşitli görevler üstlenmiştir. İzmit Belediyesi meclis üyeliği ve grup başkan vekilliği görevlerini üstlenmiştir. Ali Güney’in milletvekili adaylığı nedeniyle boşalan İzmit İlçe Başkanlığı görevine atandı. Muharrem Tutuş AK Parti 2024 belediye seçimlerinde İzmit Belediye Başkan adayı olarak gösterilmiştir.

EROL ÖLMEZ KANDIRA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Kandıra’da geniş bir kesim tarafından tanınan, sevilen ve bilinen Erol Ölmez, 1972 yılında Kandıra’da dünyaya geldi. Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Motor bölünü bitiren Erol Ölmez, İzmit Askeri İkmal ve NATO Tesisleri’nde işçi olarak çalıştı. Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgesi ve Çevre Mahalleri Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı olan aynı zaman Kocaeli Tarım Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan Erol Ölmez, iki dönem boyunca AK Parti Kandıra’nın ilçe başkanlığı görevini sürdürdü.

MESUT ÇETİNKAYA
1980 tarihinde Karamürsel de doğdu. Orta ve Lise Eğitimini Karamürsel İmam Hatip Lisesinde, Lisans Öğrenimimi Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümünde Tamamladı. 2004-2009 yılları arasında Ak Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, 2009-2014 yılları arasında AK Parti Karamürsel ilçe Teşkilatında çeşitli birimlerde Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014-2019 yılları arasında Karamürsel Belediyesi Basın Yayın Hakları İşler ve Kültür Müdürü olarak görev yaptı. 2019 yerel seçimlerinde Karamürsel ilçe Belediye ve Büyükşehir Meclis üyesi seçildi. 2019 dan bu güne Karamürsel Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

MUSTAFA KOCAMAN
Mustafa Kocaman, 1976 yılında Kocaeli’nde dünyaya geldi. Cumhuriyet İlkokulu, İzmit Namık Kemal Ortaokulu ve Lisesinde okudu. Yüksek öğrenimini 2001 yılında Yakındoğu Universitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Mustafa Kocaman 2011 yılında AK Parti Kartepe İlçe Yönetim Kurulu üyesi oldu.1 Kasım 2015 genel seçimleri ve 16 Nisan 2017 referandumunda İl SKM Başkan Yardımcılığı, Miting Komisyon Başkanlığı yaptı. 2017 yılında AK Parti genel merkezimizin onayı ile Kartepe İlçe Başkanı oldu ve ilçede 24 Haziran seçimlerini yönetti. Kocaeli’nde birçok STK’larda görev aldı. Mustafa Kocaman 2019 yılında 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Kartepe Belediye Başkanı oldu. Kocaman, evli ve bir çocuk babasıdır.

ŞENER SÖĞÜT
Şener Söğüt, 1975 yılında Muş’ta dünyaya geldi. Şener Söğüt, Makine Yüksek Mühendisi’dir. Ticaretle uğraşan Söğüt, Kocaeli ve Körfez Belediye Meclis Üyeliği, Körfez Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı ve Grup Sözcülüğü yaptı.Siyasi hayatına 2001 yılında AK Parti’de Kurucu İlçe Yöneticisi olarak başladı. Gençlik Kolları Başkanlığı da içinde olmak üzere birçok kademede görev aldı. Şener Söğüt 2019 yılında 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Körfez Belediye Başkanı oldu

Ak Parti Belediye Başkan Adaylarının özgeçmişi…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.