bilgiler

19 bin 884 anneye “Hoş geldin bebek” paketi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 14 bin 651 aileye bebek bakım eğitim verirken, 19 bin 884 anneye ise hastane çıkış bakım paketi vererek yeni dünyaya gözünü açan bebekleri hediyeyle karşıladı.

Bebeklerin sağlıklı gelişimini, daha anne karnındayken güvence altına alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Hoş geldin Bebek” projesi kapsamında 2023 yılında sosyal destek alan anne adaylarına 549 doğum öncesi hastane çıkış paketi desteği sağladı. Aynı zamanda hayata gözlerini yeni açan tüm bebeklerin annelerine de emzirme ve bebek bakımı eğitimi hizmeti sunuluyor. Düzenli olarak da süt alışverişi yapabilecekleri ‘41 Kart’ veriliyor. Anne ve bebeğin ihtiyaçlarına yönelik bakım ile ilgili 14 farklı ürünün bulunduğu ‘Hoş Geldin Bebek’ paketiyle tüm annelere destek olunuyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde sunulan ‘Hoş geldin Bebek’ projesi kapsamında gebeliğin 28. haftasını dolduran veya doğumu takiben 0-3 aylık bebeği olan tüm annelere ev ziyaretlerinde bulunuluyor. Bebek bakımı ve emzirme, göbek bakımı, bebek banyosu gibi anne ve bebek için gerekli olan eğitimler veriliyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından 2023 yılında Kocaeli’de 14 bin 651 aileye eğitim verildi.

“2023 yılında 19 bin 884 anneye hastane çıkış bakım paketi”
Proje çerçevesinde hayata gözlerini açan bebeklerin annelerine yönelik emzirme ve bebek bakımı eğitimi, ev ziyareti yapılıyor. Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden sosyal destek alan ailelere de hastane çıkış bakım paketi (hastane çıkışı kıyafet, uzun ve kısa kollu zıbın, müslin bebek battaniyesi, emzirme önlüğü, mama önlüğü, ağız bezi, amigurumi oyuncak) veriliyor.
Ayrıca anne ve bebeğin ihtiyaçlarına yönelik bakım ile ilgili içeriğinde 18 farklı türden bitkinin kullanıldığı tamamen organik; lavanta, zeytin, biberiye, aloe vera yağları bulunan pişik kremi, bebek şampuanı, bebek balmı, göğüs ucu kremi, sırt çantası, bebek bezi, ıslak havlu, bebek pudrası, sabun tozu, gülsuyu, ateş ölçer, emzirme yastığı, papatya çayı, rezene çayı “Hoş geldin Bebek” paketinde yer alıyor. 2023 yılında 19 bin 884 anneye de bu paketin yer aldığı sırt çantası verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk defa proje kapsamında anne adaylarının hamilelik ve emzirme dönemlerinde yeterli beslenmelerine yönelik doğumdan önce 3 ay doğumdan sonra 3 ay olmak üzere 2023 yılında gebe ile yeni doğum yapmış annelere 15 bin 688 defa süt desteği sağladı.

19 bin 884 anneye “Hoş geldin bebek” paketi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.