bilgiler

AK Parti Sözcüsü Çelik: ‘Füze, İsrail güvenlik güçleri tarafından atıldı’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gazze’de İsrail’in sivillere yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
AK Parti Sözcüsü Çelik’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

İsrail kendi topraklarında yaşayanlara yaşam hakkı vermiyor. İnsanlar can korkusu ile göç ederken onları bombalıyor. İnsanlar en azından bu kadarını da yapmaz diye hastaneye sığınıyorlar orayı da bombalıyorlar. Dünyanın en büyük vahşetlerinden biri olarak değerlendirilmeli bu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

3 gün yas ilan edilecek

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 3 gün yas ilan edilecektir. Bu masumlara dayanışmanın, onlarla birlikte olduğumuzun ifadesidir. Bu kayıp aynı zamanda bizim kaybımızdır. İsrail tüm insani değerleri katletmektedir.

“BU FÜZE İSRAİL GÜVENLİK GÜÇLERİ TARAFINDAN O HASTANE HEDEF ALINARAK YAPILMIŞTIR”

Dün atılan ve hastaneyi vuran füzenin dezenformasyon kampanyası başlayarak HAMAS tarafından atıldığı söylendi. Bütün uzmanlar oraya koyuyor ki bu füze İsrail güvenlik güçleri tarafından o hastane hedef alınarak yapılmıştır. Diğer iddialar dezenformasyondur. ABD Başkanı da burayı başkasının vurduğunu ifade ediyor. Daha ilk andan itibaren İsrail ordusu adına resmi hesaplardan yapılan açıklamada buranın hedef alındığı insanlık dışı cümlelerle ifade edilmiş, bu ifadeler sosyal medya hesaplarından silinmiştir.

”TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE TARAF SEÇTİRECEK BİR DEVLET, ASKERİ GÜÇ YOKTUR”

Kimsenin bize taraf seçtirmeye herhangi bir yetkisi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti’ne taraf seçtirecek yetki dayatacak bir devlet, bir askeri güç yoktur. Türkiye Cumhuriyeti kendi kararlarını kendisi verir. Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanımızın tarafı bellidir adil bir barıştan yanayız. İnsanların topluca katledilmesine hastanelerin vurulmasına karşıyız. Türkiye’ye tarafınızı seçin diyenler önce kendi taraflarının ne olduğu konusunda insanlık vicdanı ile yüzleşen değerlendirem yapmalılar. Gazze’de bombalamaların sona ermesi gerekir. Yapılması gereken devlet aklını ortaya koymaktır.

”HERKES GAZZE’YE DÖNÜK KARA HAREKATINA KARŞI ÇIKMALI”

Herkesin Gazze’ye dönük kara harekatına karşı çıkması gerekir. Gazzelilerin Mısır’a sürülmesi gibi bir yaklaşım asla kabul edilemez.

”İŞGAL SÜRDÜKÇE SORUN ÇÖZÜLMEYECEK”

Modern tarihin en uzun süreli işgali devam ettiği sürece bu sorun çözülmeyecektir. İşgalin sona ermesi politik çözümün ortaya çıkmasından başka bir çare yoktur. Mısır’a tahliye etmek teklifi ahlak dışı bir tekliftir. Ya terk edin ya sizi öldürürüz.’ demek vahşettir.”

AK Parti Sözcüsü Çelik: ‘Füze, İsrail güvenlik güçleri tarafından atıldı’

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.