bilgiler

Olumsuz hava şartlarına karşı ağaçlar budanıyor

featured
BAŞİSKELE'DE RÜZGAR VE FIRTINALI HAVALARDA YAYA İLE ARAÇ TRAFİĞİNİN OLUMSUZ ETKİLENMESİNİ ÖNLEMEK AMACIYLA AĞAÇLARIN BUDAMA İŞLEMİ YAPILIYOR. (CİHAN ATİK/KOCAELİ-İHA) Başiskele'de rüzgar ve fırtınalı havalarda yaya ile araç trafiğinin olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla ağaçlara budama işlemi yapılıyor.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başiskele’de rüzgar ve fırtınalı havalarda yaya ile araç trafiğinin olumsuz etkilenmesini önlemek amacıyla ağaçlara budama işlemi yapılıyor.
Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde cadde, sokak, kalıcı konut, park, bahçe ile yeşil alanlarda bulunan ağaçların budama ve bakım işlemlerini kış aylarında da devam ettiriyor. Belediye ekiplerince, yürütülen budama çalışmalarıyla yüzlerce ağaç budandı. Güvenlik tedbirleri alınarak yapılan budama işlemlerinde ağaçların kuruyan üst dallarına ulaşmak için ise sepetli hizmet araçları kullanıldı. Budama işlemleri, ağaçların düzenli gelişimini sağlamak, rüzgar ve fırtınalı havalarda yaya ile araç trafiğinin olumsuz etkilenmesini önlemek, ağaçlara istenilen formu vermek, çiçeklenme miktarını ile kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştiriliyor.
Her yıl ilçenin genelinde periyodik olarak yapılan ağaç budama ve bakım çalışmalarında, kesilen ağaç dalları, kuruyan veya devrilen ağaçlar küçük parçalara ayrılarak belediyenin depolarında muhafaza ediliyor. Çuvallanan odunlar daha sonra kış aylarında ilçede ikamet eden ihtiyaç sahiplerine ücretsiz yakacak odun yardımı olarak ulaştırılıyor.

Olumsuz hava şartlarına karşı ağaçlar budanıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.